Ümraniye Masaj Salonu

0
390

Masajın tanımı ve uygulamaları

Vücut yüzeyinde el, elektrik,su  ile çeşitli işlemler yapma şeklinde tedavi bakım ve rahatlama yöntemleridir.

Muhtelif darbeler ve ovmalarla mevzii kan dolaşımını kolaylaştırma damarları açma ve dokuya fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

Hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyonu organizmanın sathı üzerine tatbik edilen. Sistemli ve  belirli mekanik enerji ile derinlerde anatomik ve fizyolojik fonksiyonel en yüksek tesir meydana getirme yöntemidir.

Kan ve lenf akımını uyarmak,sinir uçlarını harekete geçirmek,sinirleri yatıştırmak ,zaralı maddelerin dışarıya atılmasını kolaylaştırmak için.Dokuların şişme veya kalınlaşmalarını gidermek ve bütün vücudun beslenmesini sağlamak maksadıyla.  Yumuşak dokulara anatomi ve fizyoloji bilgisi olan masaj bilen kişiler tarafından yapılan işlemlere verilen isimdir.

İnsan vücudunu çepe çevre kapsayan deri ve onun altındaki kaslara bunların dokularına. Ve bir kısım daha derinde bulunan iç organların dokularına tedavi yöntemi . Ve bilgilerine uygun bir biçimde geliştirme ve tedavi amacıyla  elle yapılan etkili maniplasyonlara  Masaj denir.Vücuda uygulanan masaj manipülasyonları deri,kas,eklem,tendon v.b yapıları uyarıp fonksiyonlarını iyileştirirken. Solunum ,sinir,dolaşım ve sindirim sisteminide uyarır ve düzenli çalışmasını sağlar.Doğrudan ve dolaylı uygulamalar reflex yolu ile iç organlara kadar ulaşır.

Masaj tedavi ve dinlenme amaçlı olarak yaptırılmaktadır.Dinlenme amaçlı masaj günlük yorgunlukların ve stresin giderilmesi için tüm vücuda uygulanırken. Tedavi amaçlı masaj lokal olarak uygulanmaktadır.

Masaj insan sağlığını doğrudan etkilemektedir.Bu nedenle Ümraniye masaj salonu Tanem Spa’da nisafirlerimize masaj uygulamaları çok iyi derecede anotomi ve fizyoloji bilen masaj  terapistleri tarafından yapılmaktadır.

Hiç şüphe yokki en doğru ve etkili masaj elle uygulamadır.Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen çeşitli masaj aletleri olmasına rağmen bu cihazlar elle yapılan masajın yerini asla tutamazlar.Ancak yardımcı olarak kullanılmaktadır.Bu nedenledirki günümüzde  en çok elle yapılan masajlar tercih edilmektedir.Siz değerli misafirlerimize Ümraniye masaj salonu Tanem Spa’da masaj uygulamaları deneyimli ve eğitimli masaj terapistleri tarafından elle uygulanmaktadır. İnternet sitemizden İletişim ve randevu bilgisi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here