Masaj Salonu Klasik Masajın Uygulanacağı Durumlar

0
412

masaj salonu tanem spa

Yorgunluk Ve Stres Ümraniye Masaj Salonu :

Ümraniye Masaj Salonu dokular üzerinde ve tüm organizmada sistemik etkilere yol açmaktadır.Bilinçli olarak yapılan masaj sağlığı korur ve geliştirir.Hekimlerin gerekli gördüğü hallerde masaj tedavi aracı olarakta kullanılmaktadır.  

Günümüzde   stres ve fiziksel,ruhsal yorgunluklar  bir çok hastalığa yol açmaktadır.Masaj yaptırmanın stresin giderilmesi ve dinlenme açısından en etkili yöntem olduğu düşünüldüğünde sağlığın korunmasındaki değeri çok daha iyi anlaşılır.

        Bunun   yanı  sıra  Masaj bir çok hastalıkta tesdekleyici tedavi amacıyla kullanilabilinir.Fakat  tek başına hastalıkların tedavisinde etkili olmayabilir.

        Tedavi masajın amaçlarından birincisi tedavi yönteminin etkisini arttırmak ve hastanın kendisini daha dirençli ve iyi hissetmesini sağlamaktır.

         Kısacası masaj yorgunluk ve strese bağlı sorunlarda, romatizmal hastalıklarda,çeşitli omurga sorunlarında,felç durumlarında bazı ruhsal hastalık ve sporda uygulanabilir.

         Son yıllarda turizm sektöründe    Spa   otelleri ve merkezleri çoğalmış ve rağbet görmeye başlamıştır. SPA latince sudan gelen sağlık ,güzellik anlamında kullanılmaktadır.Hamam,kese,çamur,su ,aroma  terapi ve bunun gibi   masajları  içine alan bu uygulamaların ortak adı olmuştur.Asıl amaç derin bir dinlenme elde ederek bedensel ve ruhsal sağlığı  güçlendirmektir.

        Masaj böyle bir tesiste veya dinlenme amaçlı da yapılsada yaşam kalitesini arttıran önemli yöntemlerden biridir.

        Masajın uygulanabileceği durumların başında yorgunluk gelmektedir.Yorgunluk  kişinin  günlük yaşamında zihinsel ve fiziksel bir düşüşle kendini gösterir.

Yorgunluk fizyolojik olarak çevresel ve merkezi olarak ikiye ayrılır.

Çevresel yorgunluk sinir ve kas bağlantılarında veya doğrudan kasılma mekanizmasındaki bozulma ile ortaya çıkar.Yorgunluk  vücudun kendini savunma yöntemlerindendir.Aşırı yüklenmeler nedeniyle toparlanma yeteneği kaybolur ve sistem zorunlu olarak dinlenmeye alır.

Merkezi yorgunluk aktivite sırasında yorulan kaslardaki biyolojik değişim lokal alıcılar sayesinde merkezi sinir sistemine bildirilir.Yorgunluk uyarısı alan merkezi sistem verdiği emir sayısını azaltır ve yorgunluk oluşur.

Hastalık halini alan durumlara kronik yorgunluk sendromu adı verilir.Yorgunluk sendromuna ruhsal, sinirsel ve çevresel faktörlerin sebep olduğu bilinmektedir.

Ümraniye Masaj Tanem Spa Yorgunluğun Tedavisi: En başta dinlenme üzere diyet, egsersiz ve Masaj uygulanmaktadır.Ümraniye masaj uzman terapislerle hizmet vermektedir.

Ümraniye masaj ve ümraniye masaj salonu tanem spa’da uzman terapisler tarafından dinlendirme masajı yapılmaktadır.Dinlendirme masajı  efrolaj,petrisaj ve friksiyon gibi manüplasyonlar ile kan dolaşımı hızlandırılır.Yorgunluk hisleri uzaklaştırılarak besin maddeleri ve oksijenle dokular zenginleşerek kendisini yeniler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here